Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

W Świnoujściu walczą o kasy biletowe, prezydent napisał do PKP

ha, GS24.pl,

dodane przez MQ

Młodzi Demokraci zebrali kilkaset podpisów pod pismem do PKP Intercity i PKP przewozy Regionalne. Chcą, żeby w centrum miasta na wyspie Uznam powstał punkt sprzedaży biletów na pociągi.
Teraz, żeby kupić taki bilet trzeba się przeprawić promem na dworzec PKP, bo tylko tam prowadzona jest sprzedaż.

- Kasa, czy choćby jakiś punkt sprzedaży biletów w centrum miasta to byłoby znaczne ułatwienie dla podróżnych - mówi Jan Borowski, przewodniczący Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" koło w Świnoujściu. - Jeśli ktoś planuje podróż, to albo musi dwa razy przeprawiać się promem, żeby kupić bilet i potem na wyjazd, albo przeprawiać się raz, ale dużo wcześniej, bo nigdy nie wiadomo, czy nie będzie kolejki do kasy.

Zebrane podpisy młodzież zaniosła do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza. Ten napisał pismo do PKP, które wysłał razem z zebranymi podpisami. Jaki będzie efekt akcji Młodych Demokratów? Na razie nie wiadomo.

- Czekamy na odpowiedź z PKP - dodaje Jan Borowski. - Nie będziemy jednak siedzieć z założonymi rękami, skoro niewielkim nakładem kolej może ułatwić dostęp podróżnym do swoich usług. Liczymy, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Dodaje, że problem nie dotyczy tylko mieszkańców, ale także turystów i kuracjuszy, którzy przyjeżdżają do Świnoujścia pociągami.

źródło: GS24.pl

2 komentarze