Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Zachodniopomorskie: Tory do Mirosławca zalane asfaltem

Rynek Kolejowy,

dodane przez LinX; zmodyfikowane

Na linii Kalisz Pomorski - Mirosławiec firma Eurovia zalała asfaltem przejazd kolejowy na drodze do Białego Zdroju - zaalarmował "Rynek Kolejowy" nasz Czytelnik. Przypomniał, że jest to linia o znaczeniu państwowym. Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie uspokaja jednak, że Euravia zwrócił sie do niego z takim wnioskiem, i że linia ta jest o dłuższego czasu już nieużywana.
Okazuje się, że szczeciński oddział PKP PLK wiedział, że Euravia planuje wylanie asfaltu na przejeździe kolejowym. - Linia ta nie używana już od dłuższego czasu. Euravia zgłosiła się do nas z wnioskiem o zalanie linii asfaltem - wyjaśnia Ryszard Stachowicz, zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie. Zaznacza jednak, że trwają ustalenia, czy wykonawca nawierzchni drogowej się nie pośpieszył z wykonaniem prac nie czekając na oficjalną zgodę zarządcy sieci kolejowej.

Przedstawiciel szczecińskiej PKP PLK dodał, że linia do Mirosławca faktycznie ma znaczenie państwowe ze względu na to, że prowadzi do obiektów wojskowych. Teraz jednak armia wykorzystuje dojazd do swojej bocznicy od strony Złocieńca, dlatego ruch na tej linii całkowicie zamarł.

Wyjaśnił także, że w przypadku linii, na których nie odbywa się ruch czasami wydawana jest zgoda na ich zalanie asfaltem. Warunkiem jest jednak odtworzenie przejazdu w przypadku, gdyby pociągi wróciły na trasę. PKP PLK dzięki temu nie musi utrzymywać przejazdu na nieużywanej linii, co generuje tylko koszty.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy