Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Stawka za wozokilometr wciąż kością niezgody

Krzysztof Zajdel, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez MQ

Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski dalej nie podpisał nowej umowy ze spółką kolejową Przewozy Regionalne - dowiedziało się Polskie Radio Szczecin.
Strony nie mogą porozumieć się w sprawie tak zwanej stawki za wozokilometr. Urząd Marszałkowski nie widzi powodu, by płacić spółce za usługę blisko 2 złote więcej niż w ubiegłym roku.

Na początku stycznia do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęła nowa oferta skierowana przez Przewozy Regionalne. - Stawka, którą spółka zaproponowała jest dla nas nie do przyjęcia - mówi Gabriela Wiatr, rzecznik marszałka województwa zachodniopomorskiego. - Kwota, którą zaoferowały Przewozy Regionalne jest nadal wyższa od 1,91 zł czyli tego, co my oszacowaliśmy. Zwróciliśmy się do Przewozów Regionalnych z pismem, w którym wskazujemy na to, że brakuje nam uzasadnienia merytorycznego dla przewidywanego w ofercie Przewozów Regionalnych wzrostu kosztów.

Urząd na odpowiedź Przewozów Regionalnych oczekuje do 27 stycznia. - Dla pasażerów, którzy korzystają z pociągów w regionie nic się nie zmieni - uspokaja Wiatr. - Pasażerowie mogą być spokojni, bo podstawą jest dla nas umowa ramowa, czyli usługi Przewozów Regionalnych są zapewnione.

W ubiegłym roku Urząd Marszałkowski na umowę z Przewozami Regionalnymi przeznaczył 68 milionów złotych. W tym roku kwota miała być o 6 milionów wyższa, jednak Przewozy Regionalne odrzuciły propozycję urzędu.

źródło: Polskie Radio Szczecin

10 komentarzy