Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Zmiany w rozkładzie PKP. Do Lublina z przesiadką

Monika Adamowska, Gazeta.pl,

dodane przez MQ

Nowy rozkład jazdy PKP wchodzi w życie za dwa tygodnie. Najwięcej zmian jest w połączeniach Przewozów Regionalnych. Nowe ceny na bilety jednorazowe, już od wczoraj, obowiązują w Inter City.
- Zmiana cennika podyktowana jest wzrostem kosztów prowadzenia działalności - mówi Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity. - Ceny wzrosną średnio o 3,43 proc. Ale tylko na bilety jednorazowe. Bez zmian zostają te za bilety odcinkowe, okresowe, miejscówki oraz specjalne oferty Weekendowa i Podróżnika.

Na przykład za przejazd drugą klasą ze Szczecina do Warszawy zapłacimy w TLK 61 zł, a nie jak dotąd 58,60 zł, zaś za Express InterCity 123,50 zł (było 119,60 zł). Bilet TLK do Białogardu podrożeje z 35,30 zł do 36,50 zł.

Nowy cennik PKP Intercity (prowadzi EuroCity, InterCity i TLK) wprowadziła 15 lutego.

Nowe rozkłady jazdy pociągów wszystkie spółki stosować będą od 1 marca. W PKP Intercity w naszym regionie najistotniejsza zmiana dotyczy nocnego połączenia TLK ze Świnoujścia (godz. 20.40) przez Szczecin do Krakowa/Lublina (część składu z Poznania jechała do Lublina). Teraz do Lublina bezpośrednio nie dojedziemy. Już od Szczecina skład kursować będzie jako dwa odrębne pociągi do Krakowa oraz do Warszawy. Ten do Krakowa odjedzie o godz. 22.45, a do Warszawy o 23.20.

20 minut dłużej zajmie nam dotarcie do Krakowa (ze Szczecina godz. 13.20), bo trasa jest modernizowana.

- Ale mamy też dobrą wiadomość dla podróżujących pociągiem TLK z Katowic do Szczecina przyjeżdżającym o godzinie 22.49 (przez Poznań i Wieluń) - mówi Czemerajda. - Od marca czas przejazdu zostanie skrócony o godzinę. Będzie wyjeżdżał z Katowic godzinę później - o 14.20.

Sporo zmian zapowiada Norbert Wełyczko z Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Mówi, że po modernizacjach na trasach pociągi ze Szczecina będą dojeżdżać nieco szybciej: - Do Świnoujścia nawet do siedmiu minut szybciej, do Gryfina do czterech minut, a do Stargardu do trzech minut - informuje Wełyczko. Jego spółka wprowadza nowe połączenia ze Szczecina (godz. 16.03) do Szczecinka (18.35) w piątki. Ze Szczecinka (17.20) do Szczecina - w niedziele. Codziennie będzie kurs ze Szczecina (godz. 6.15) do Kamienia Pomorskiego.

- Na prośbę pasażerów pociąg REGIOekspres Mewa jadący do Warszawy zatrzymywał się będzie dodatkowo na stacji w Dolicach - mówi Wełyczko. - Mieszkańcy chcieli mieć lepsze połączenie z Choszcznem.

Zmiany prześledzić powinni pasażerowie korzystający z połączeń Szczecin-Stargard. Na przykład skład o godz. 5.55 ze Stargardu będzie kursował teraz tylko w dni robocze. Z kolei ten o godz. 8.17 - codziennie oprócz niedziel. Z kolei ze Szczecina wyjedziemy codziennie oprócz sobót o 17.10.

Także codziennie będą teraz jeździły pociągi: Szczecin Gł. (7.25) - Świnoujście i Świnoujście (7.45) - Szczecin.

Poprzesuwane są czasy odjazdów połączeń ze Szczecina do: Choszczna (z 16.35 na 16.05), Świnoujścia (z 14.54 na 15.17), Szczecinka (z 19.15 na 18.35), Kalisza Pomorskiego Miasto (z 18.35 na 19.20) oraz z Kołobrzegu do Szczecinka (z 15.54 na 15.22).

Podróżni, którzy korzystali z pociągów o godz. 10.52 i 16.13 ze Szczecina do Koszalina, będą się teraz musieli przesiadać w Kołobrzegu.

Przewozy Regionalne likwidują połączenia ze Szczecina Głównego (9.42) do Gryfina oraz z Gryfina (13.52) do Szczecina, a także ze Stargardu (14.38) do Szczecina. Warto prześledzić też szczegółowo zmiany na trasach ze Szczecina do Kamienia Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego, a także Koszalin - Świdwin, Runowo Pomorskie - Szczecinek i Białogard - Kołobrzeg.

źródło: Gazeta.pl

brak komentarzy