Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Gliwice: Nowa polska lokomotywa pasażerska

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

ZNLE pracuje nad wielosystemową lokomotywą do prowadzenia przewozów pasażerskich i towarowych. Nowy produkt ma się nazywać E4ACU Elephant, mieć moc 6 MW i osiągać prędkość 200 km/h. Producent przedstawi lokomotywę na konferencji "Perspektywy rynku lokomotyw w Polsce" organizowanej przez RK Konferencje.
Nowa lokomotywa wyposażona będzie w cztery osie, w odróżnieniu od sześcioosiowego E6ACT Dragon, zaprezentowanego w 2009 r. Elephant ma spełniać wymogi interoperacyjności (TSI). Pełne opracowanie systemu napędowego, sterowania i zasilania w energię wzięła na siebie firma Medcom, w tym m. in. falowniki trakcyjne dużej mocy chłodzone cieczą i przetwornice statyczne - Projekt mechaniczny jest już zakończony - powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Janusz Biliński z Medcom.

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", prezentacja gotowej lokomotywy ma się odbyć na targach Trako, które odbędą się w październiku w Gdańsku. Tymczasem więcej szczegółów na temat swojej nowej lokomotywy ZNLE przedstawi na konferencji Perspektywy rynku lokomotyw w Polsce, organizowanej przez RK Konferencje 10 marca w Warszawie.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy