Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Kara za zapomniane i mocno spóźnione wagony

mg, Gazeta.pl,

dodane przez MQ

Degradacja i kary finansowe - takie konsekwencje poniesie dwóch pracowników PKP Intercity za to, że zapomnieli o podstawieniu zarezerwowanych wagonów do Zakopanego i spowodowali dwugodzinne opóźnienie wyjazdu pociągu.
Do opisywanego już w "Gazecie" zdarzenia doszło 11 lutego. Z Dworca Głównego w Szczecinie miało do Zakopanego wyjechać 150 dzieci. Organizatorzy zimowiska załatwiali rezerwację dwóch wagonów już cztery miesiące wcześniej. Wszystko było opłacone.

Jednak gdy pociąg wjechał na peron, okazało się, że wydzielonych miejsc dla dzieci nie ma. Kierownik pociągu i konduktorzy chcieli najpierw rozsadzić dzieci na wolnych miejscach w całym pociągu, na to jednak nie zgodzili się rodzice. W końcu udało się znaleźć i doczepić dwa dodatkowe wagony. Zajęło to dość dużo czasu - skład wyruszył ze Szczecina dwie godziny i 40 minut później niż planowano.

Z powodu tego opóźnienia kilka osób w ogóle zrezygnowało z podróży. "Przewoźnik zapewnia, że otrzymają oni zwrot pełnej należności za bilety" - poinformował Urząd Transportu Kolejowego, który badał tę sprawę.

PKP Intercity już zdecydowało o ukaraniu odpowiedzialnych za zaniedbanie pracowników kolei.

- Został przygotowany podsumowujący raport, na podstawie którego zdecydowano, że dwóch pracowników, którzy tego dnia bezpośrednio odpowiadali za realizację zadania i nie dopełnili swoich obowiązków, zostanie od ich pełnienia odsuniętych i przeniesionych na niższe stanowiska. Dodatkowo zastosowano wobec nich kary finansowe - poinformowała w rozmowie z "Gazetą" Beata Czemerajda z PKP Intercity. - Trzej inni kolejarze, którzy mieli wpływ na organizację feralnego wyjazdu, dostali nagany albo kary finansowe.

źródło: Gazeta.pl

Przeczytaj również: Intercity zapomniało podczepić wagony dla 150 dzieci (13.02.2011)

1 komentarz