Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pociąg Szczecin-Lublin ma wylicytowaną nazwę

akr, Gazeta.pl,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Od 3 marca oficjalna nazwa pociągu Tanich Linii Kolejowych relacji Szczecin-Lublin Szczecin to AkademiaPortfela.pl. Nazwę wybrał zwycięzca jednej z aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Spółka PKP Intercity przeznaczyła na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawo do nazwania dwóch pociągów Twoich Linii Kolejowych (TLK). W tym roku dla małych pacjentów z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi udało się w ten sposób uzyskać ponad 17 600 zł. 3 marca PKP Intercity oficjalnie przekazało nazwy pociągów zwycięzcy. Obie licytacje wygrała firma Blue Money, która mogła nadać nazwę pociągom relacji Olsztyn-Wrocław-Olszyn oraz Szczecin-Lublin-Szczecin.

- Od 20 lat jestem rozdarty między moim rodzinnym miastem Stargardem Szczecińskim a nowym domem we Wrocławiu - mówi Maciej Karsznia, prezes Blue Money. - Okazja nadania nazwy pociągowi, który kursuje na trasie Wrocław - Olsztyn i drugiemu który na swojej trasie przejeżdża przez Stargard Szczeciński pogodziła moją miłość do obu tych miast

Zaproponowane przez zwycięzcę aukcji nazwy pociągów, zostały umieszczone na tablicach kierunkowych wagonów, w rozkładzie internetowym przewoźnika, na stronach www.intercity.pl, a także będą wygłaszane w zapowiedziach megafonowych. Pociągi TLK z wylicytowanymi nazwami będą kursowały od korekty rozkładu jazdy w marcu 2011 roku do końca obowiązującego rozkładu jazdy, czyli do 10 grudnia 2011 roku

Oficjalne przekazanie praw do używania nazw obu pociągów odbyło się 3 marca we Wrocławiu. Wzięły w nim udział osoby reprezentujące WOŚP, Intercity oraz przedstawiciele zwycięskiej firmy.

źródło: Gazeta.pl

brak komentarzy