Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Nie będzie remontu szczecińskiego dworca PKP

Natalia Skawińska, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez MQ

Inwestycja nie trafiła na listę szczęśliwców dofinansowanych z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.
Listę właśnie zaktualizowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Nie znaleziono tam miejsca nie tylko dla dworca w Szczecinie, ale też dla tunelu łączącego wyspy Wolin i Uznam. Zdaniem spółki PKP projekt modernizacji budynku został przygotowany prawidłowo.

- Raczej chodziło tutaj o to, że były wnioski, które zostały ocenione przez ministerstwo jako bardziej priorytetowe - mówi Kamil Migała z biura prasowego PKP. - Nie była to kwestia jakichkolwiek błędów formalnych z naszej strony.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego nie chce komentować sprawy. Jak poinformowano nas w biurze prasowym, projekt nie znalazł się na liście indykatywnej, bo nie otrzymał rekomendacji resortu infrastruktury. Tam otrzymaliśmy dziś tylko jeden komentarz - "nie jesteśmy automatem z kawą".

Kolejna szansa na dofinansowanie szczecińskiej inwestycji nadarzy się dopiero za pół roku. - Ta lista będzie aktualizowana za kolejne 6 miesięcy - wyjaśnia Migała. - Będziemy zabiegać, żeby przy kolejnej aktualizacji projekt był brany pod uwagę, to suwerenna decyzja Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, pozostaje nam tylko czekać.

źródło: Polskie Radio Szczecin

brak komentarzy