Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Urząd Marszałkowski i Przewozy Regionalne wreszcie się porozumiały

Krzysztof Zajdel, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez Korczian; zmodyfikowane

Jest porozumienie między Zachodniopomorskim Urzędem Marszałkowskim a PKP Przewozami Regionalnymi. Strony porozumiały się w kwestii nowej stawki za tzw. wozokilometr.
- Umowa na razie jednak nie została podpisana - mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Ten konsensus jest tak blisko, że możemy wszystkich uspokoić, że za chwilę będziemy mieli umowę, która zabezpieczy przewozy na bieżący rok.

Szczegóły porozumienia nie są znane, ale umowa ma być podpisana w przyszłym tygodniu. - Jesteśmy zadowoleni z porozumienia - mówi prezes PKP Przewozów Regionalnych Małgorzata Kuczewska - Łaska. - To były bardzo trudne, ale merytoryczne negocjacje. Potrzeba w Polsce bardzo merytorycznej rozmowy na temat kolei i tu duży ukłon w stronę marszałka i pracowników Urzędu Województwa Zachodniopomorskiego.

Urząd od kilkunastu tygodni negocjował z kolejową spółką warunki nowej umowy na przewozy pasażerskie w regionie. Strony spierały się o wysokość stawki za tzw. wozokilometr. Przewozy Regionalne zażądały kilka milionów złotych więcej niż rok wcześniej. Do tej pory urząd płacił za usługę blisko 70 milionów złotych.

źródło: Polskie Radio Szczecin

brak komentarzy