Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Nocą z muzeum pociągiem gratis

akr, Gazeta.pl,

dodane przez MQ

Kolejarze ze spółki PKP Intercity zaoferowali darmowe przejazdy swoimi pociągami dla tych, którzy będą uczestniczyli w zaplanowanej z 14 na 15 maja Nocy Muzeów.
To oferta dla miłośników kultury, którzy będą chcieli zobaczyć muzea w innym mieście. Na liście ośrodków objętych promocją, oprócz Szczecina, są Warszawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Katowice, Lublin, Łódź i Malbork.

Reguły promocji są proste. Wystarczy kupić jednorazowy bilet na przejazd bezpośrednim pociągiem Express InterCity (EIC) lub Twoich Linii Kolejowych (TLK) z dowolnego miejsca w kraju do jednego z miast biorących udział w akcji. Podczas nocnego zwiedzania na wykorzystanym bilecie kolejowym należy przybić stempel którejś z odwiedzanych instytucji. Będzie on uprawniał do powrotnego przejazdu na specjalnych warunkach. Wracając pociągiem EIC, wystarczy wykupić za kilkanaście złotych miejscówkę. Podróż pociągiem TLK będzie bezpłatna. Jest jedno zastrzeżenie: wyjazd w drogę powrotną musi nastąpić 15 maja do godziny 14. Promocja będzie obowiązywać w wagonach drugiej klasy.

Noc Muzeów to ogólnoeuropejska akcja, w czasie której za darmo, późnym wieczorem i w nocy można zwiedzać muzea (ale też galerie i np. Książnicę Pomorską). Od kilku lat odbywa się także w Szczecinie.

źródło: Gazeta.pl

brak komentarzy