Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Sprawdź, gdzie jest pociąg. Monitorowany rozkład jazdy on-line

proktor37, Moje Miasto,

dodane przez logitech; zmodyfikowane

Przewozy Regionalne wprowadziły monitorowanie swoich pociągów za pomocą systemu GPS. Teraz dowiesz się, gdzie jest pociąg nie wychodząc z domu.
Samo rozwiązanie nie jest czymś szczególnym. Na pochwałę zasługuje jednak fakt, że monitoring ten jest publicznie dostępny na stronach WWW przewoźnika.

Kilka słów o samym systemie monitoringu GPS i jego korzyściach dla nas szczecinian i mieszkańców regionu. Idą wakacje więc mam nadzieję, że te kilka informacji będzie przydatne.

Pierwszą możliwość jaką daje monitoring to "Tablica" z pociągami przejeżdżającymi przez konkretną stację Szczecina (np. Szczecin Główny, Szczecin Dąbie czy też Szczecin Zdroje) lub regionu.

Tablica ta w sposób on-line informuje nas o aktualnym czasie przyjazdu pociągów na wskazaną stację z uwzględnieniem ich lokalizacji GPS. Istnieje też możliwość sprawdzenia lokalizacji danego pociągu na mapie Google.

Adres do tablicy: http://tablice.przewozyregionalne.pl

Druga możliwość to analiza ruchu pociągów tego przewoźnika na stronie:

http://kursowania.przewozyregionalne.pl/ gdzie widzimy wszystkie pociągi objęte monitoringiem GPS.

Strona pozwala również na filtrowanie informacji, tzn. możemy określić konkretny pociąg czy też relację. Informacje o pozycji danego pociągu podawane na tej stronie również można zobaczyć na mapie Google.

Muszę przyznać, że Przewozy Regionalne zrobiły tu wielki krok w przód, wyprzedzając innych przewoźników - co mam nadzieję skłoni tych drugich do również ciekawych rozwiązań.

Gdyby jednak przyjąć, że pociągi kursowałyby bez opóźnień to powyższe można byłoby traktować jako gadżet, niestety życie jest inne i wiem po sobie, że powyższe informacje stają się bardzo pomocne.

Dla przypomnienia "Przewozy Regionalne" spółka z o.o. jest największym w Polsce przewoźnikiem kolejowym wykonującym przewozy pasażerskie w ramach obowiązku służby publicznej. To w ramach tego przewoźniki kursują:

- przewozy regionalne pociągami REGIO,
- przewozy międzyregionalne pociągami interREGIO i REGIOekspres.

źródło: Moje Miasto

brak komentarzy