Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Do Szczecina krócej o 20 minut

Ziemowit Czerski, e-kg.pl,

dodane przez volvob10ma

Zgodnie z planem zakończą się ponad 2 miesięczne utrudnienia dla pasażerów podróżujących pociągiem do Szczecina. Otwarcie trasy przewidziano 21 czerwca. Polskie Linie Kolejowe Oddział Realizacji Inwestycji wraz z Przedsiębiorstwem Naprawy Infrastruktury w Stargardzie Szczecińskim tego dnia zakończą pierwszą część naprawy linii kolejowej numer 402 na odcinku Trzebiatów-Płoty.
Od 4 kwietnia 2011 pasażerowie zmuszeni byli do przesiadania się do podstawianych autobusów, co znacząco wydłużało czas przejazdu. Teraz po wykonaniu kapitalnego remontu najbardziej zdegradowanego odcinka linii 402 i podwyższeniu na nim prędkości z 40-50 do 120km/h czas przejazdu do Szczecina skróci się o około w zależności od pociągu 20-25min.

W najbliższych miesiącach czeka nas kolejna przebudowa tego odcinka, oraz m.in. budowa łącznicy kolejowej do Portu Lotniczego w Goleniowie. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego "Modernizacja regionalnej linii kolejowej 402 Goleniów-Kołobrzeg wraz z budową łącznicy do Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów".

Całkowita wartość projektu 67 697 865 PLN Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 41 314 095 PLN.

źródło: e-kg.pl

1 komentarz