Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Strajk na kolei. We wtorek pociągi mogą stanąć

Jolanta Kowalewska, Gazeta.pl,

dodane przez zack1989

Ostrzegawczą akcję protestacyjną planują na wtorek związkowcy z kolejowej spółki Przewozy Regionalne. W praktyce oznacza to, że obsługiwane przez tę firmę pociągi nie będą jeździły przez dwie godziny - staną na trasie lub w ogóle nie wyjadą ze stacji.
Przewozy Regionalne to spółka należąca do 16 marszałków województw. Obsługuje linie lokalne i krajowe.

We wtorek na dworcach szykuje się niezłe zamieszanie. Strajk ostrzegawczy prowadzony będzie w godzinach od 7 do godz. 9 rano. Podróżni muszą uważać na pociągi ze znaczkiem "Regio", "interRegio" i "Regioekspres". To właśnie ich załogi będą strajkować.

- Pociąg nie będzie mógł jechać jeżeli w danym składzie strajkować będzie maszynista lub kierownik pociągu - informuje Norbert Wełyczko, który w spółce Przewozy Regionalne kieruje zespołem ds. rozkładów jazdy pociągów.

Na szczęście dla pasażerów nie oznacza to, że pociąg stanie w szczerym polu.

- Będzie musiał dojechać do najbliższej stacji, taki jest regulamin strajku - mówi Norbert Wełyczko. - Zatrzymanie pociągu nie będzie mogło blokować ruchu innych pociągów.

Jeszcze groźniej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o pociągi, które między 7 a 9 rano będą ruszały ze stacji. Tu nawet jak do strajku nie przyłączy się maszynista czy kierownik pociągu, to rozkład jazdy legnie w gruzach jeżeli będzie strajkować obsługa techniczna.

- Jeżeli nie będzie obsługi technicznej, pociąg, który dopiero zaczyna swój bieg w ogóle nie zostanie podstawiony na stację - informuje Norbert Wełyczko.

źródło: Gazeta.pl

22 komentarze