Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Zachodniopomorskie: Kolej Bałtycka i samorządy chcą wykorzystać drezynowe atrakcje

pit, GP24.pl,

dodane przez margor; zmodyfikowane

Jest szansa, że niebawem na trasie Połczyn-Zdrój - Barlinek pasażerowie będą się własnoręcznie wozić.

Podpiszą porozumienieW najbliższy czwartek marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisze z przedstawicielami 9 gminnych samorządów i Koleją Bałtycką S.A. list intencyjny. Dotyczy współpracy przy realizacji projektu "Rewitalizacja nieczynnej linii kolejowej nr 410 na odcinku Połczyn-Zdrój - Złocieniec - Wierzchowo Pomorskie - Mirosławiec - Kalisz Pomorski - Drawno - Choszczno - Pełczyce Barlinek dla celów rozwoju turystyki aktywnej".

Efektem listu będzie zawarcie umowy o współpracy pomiędzy samorządami i spółką. Docelowo chodzi o przejęcie od Polskich Linii Kolejowych poszczególnych odcinków. To pozwoli na wspólne zabieganie o funusze na zagospodarowanie i dalszy rozwój Bałtyckiej Kolei Turystycznej z Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Drezyny popularneTurystyczna kolej drezynowa jest coraz bardziej popularna w Niemczech i Skandynawii, również w Polsce istnieje już kilka organizacji zajmujących się tą formą aktywności turystycznej. Działają w ścisłej współpracy z samorządami, przyciągają do swojego regionu turystów. Podstawą rozwoju takiego produktu turystycznego jest przejęcie przez zainteresowane podmioty linii kolejowych od ich obecnego właściciela.

Bałtycką Kolej Turystyczną zamierzają uruchomić samorządy: Barlinka, Choszczna, Drawna, Kalisza Pomorskiego, Mirosławca, Pełczyc, Połczyna-Zdroju, Wierzchowa Pomorskiego i Złocieńca w ścisłej współpracy z inicjatorem działań - Koleją Bałtycką SA.

źródło: GP24.pl

5 komentarzy