Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Trwa strajk kolejarzy. Na szczecińskim dworcu pustki

jaz, akr, Gazeta.pl,

dodane przez zack1989

Zachodniopomorski tabor kolejowego przewoźnika stoi na stacji Wzgórze Hetmańskie. Na budynku wiszą związkowe flagi.
Pasażerowie Przewozów Regionalnych, których pociąg nie przyjedzie, mogą dojechać do celu pociągami PKP IC jadącymi pod szyldem Twoje Linie Kolejowe. Bilety PR upoważniają w pociągach TLK do zajęcia miejsca w wagonach drugiej klasy.

Jeden z takich składów jadących z Przemyśla do Świnoujścia stanął na szczecińskim Dworcu Głównym kilka minut po godz. 9. W Stargardzie wsiadło do niego 20 pasażerów. Kolejnych 40 jechało ze Szczecin do Świnoujścia. Dworzec Szczecin Główny świeci pustkami.

Ze strakującymi kolejarzami Przewozów Regionalnych solidaryzują się pracownicy PKP IC. Na przedniej szybie lokomotywy pociągu z Przemyśla było widać kartkę z napisem "Popieram strajk pracowników Przewozów Regionalnych". Maszynista miał na ramieniu biało-czerwoną opaskę.

Pracownicy PKP IC przejęli zapowiadanie pociągów na stacjach, na których normalnie robią to pracownicy PR, ale na liście nie ma np. stacji Szczecin Dąbie.

Protestujący związkowcy domagają się podwyżek o 250 zł, licząc od czerwca. Zarząd spółki proponuje rozłożenie tej podwyżki na półtora roku. Kolejarze się na to nie zgadzają. Już raz strajkowali: 5 lipca pociągi Przewozów Regionalnych nie kursowały przez dwie godziny. Wtedy większych kłopotów nie było, bo protest odbył się po godzinach porannego szczytu.

Strajk 17 sierpnia może nie być końcem protestów. Związkowcy z PR zapowiadają, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, kolejny całodobowy strajk odbędzie się 24 sierpnia.

źródło: Gazeta.pl

9 komentarzy