Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Strajk pasażerów PKP nie wypalił

GS24.pl,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

To miał być największy strajk w dziejach Polski, bo przystąpić do niego mógł każdy niezadowolony pasażer. Jednak pomysł nie wypalił.
Inicjatorzy prowadzili kampanię przez internet na portalu społecznościowym Facebook. Ogólnopolski strajk poparły ponad 32 tysiące osób.

Organizatorzy wymienili kilka postulatów, o których marzy każdy pasażer PKP: punktualność, papier w toaletach, czyste toalety, krótszy czas podróży, bezpieczeństwo.

Przewoźnicy w naszym województwie nie odczuli skutków dzisiejszego strajku pasażerów przeciw PKP.

"Apelujemy do PKP IC, żeby nie sprzedawała więcej biletów niż jest miejsc w pociągach. Do PKP Przewozy Regionalne apelujemy o przeprowadzenie szkoleń z zakresu "komunikacji z pasażerami" - mają wiele w tym temacie do zrobienia. Do prezesów wszystkich spółek apelujemy o dogadanie się w sprawie jednolitych opłat na kupno biletu w pociągu, jednolitych opłat za przewóz rowerów. Do zarządców dworców apelujemy, żeby czasami złapali za szmatę i umyli podłogi na swoich dworcach. Często jest tak, że na dworcach i peronach śmierdzi i jest brudno. Nic nie da budowa dworców, jeżeli nie będziemy w stanie ich posprzątać. Natomiast do polityków apelujemy, żeby usiedli przy okrągłym stole i debatowali tak długo, aż dojdą do porozumienia co do tego jak chcą modernizować kolej" - piszą organizatorzy.

W ramach strajku pomysłodawcy akcji zachęcają do skorzystania 7 września z roweru, samochodu, samolotu czy pekaesu zamiast PKP.

Spytaliśmy przewoźników jak dzisiejsza akcja wyglądała z ich perspektywy.

- Jako PKP Intercity zapewniamy, że tak jak każdego dnia obserwujemy ruch naszych pociągów, jak i słuchamy uwag naszych pasażerów oraz ich wszelkich komentarzy na temat funkcjonowania naszej spółki - mówi Beata Czemerajda z biura komunikacji i promocji PKP Intercity S.A. - Cyklicznie prowadzimy akcje konsultacji społecznych np. w sprawie kształtu rozkładu jazdy. Nie zauważyliśmy również aby mniej pasażerów korzystało z naszych usług.

Spadku zakupu biletów nie odnotowały też Przewozy Regionalne.

- Zainteresowanie naszych klientów z usług przewozowych na terenie naszego województwa jest na poziomie poprzednich dni - tłumaczy Andrzej Chańko, dyrektor Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Szczecinie. - Do godziny 9.00 ilość sprzedanych biletów przez kasy biletów jak również przez drużyny konduktorskie na przejazd pociągami regionalnymi jest porównywalna do pierwszych dni września bieżącego roku.

źródło: GS24.pl

brak komentarzy