Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Niepewna przyszłość polsko-chińskich wagonów

IAR,ab, Polskie Radio,

dodane przez zack1989

Dopiero za kilka miesięcy podjęta zostanie ostateczna decyzja, czy polsko-chińska spółka kolejowa rozpocznie w Szczecinie produkcję wagonów.
Wcześniej deklarowano, że pierwsze wagony zjadą z hal produkcyjnych jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Polsko-chińską spółkę CNR Cargo Wagon powołało w ubiegłym roku PKP Cargo wraz z chińskim producentem wagonów Jinan Railway Vehicles Equipment.

Miała ona produkować wagony nie tylko na potrzeby grupy PKP Cargo, lecz także na rynek Unii.

Przebywający z wizytą w Pekinie wiceminister infrastruktury Andrzej Massel poinformował jednak, że decyzje o rozpoczęciu produkcji wciąż nie zapadły.

- Żeby rozpocząć taką produkcję, trzeba mieć pewność, że to będzie efektywne ekonomicznie. Bardzo na to zwraca uwagę nasz przewoźnik towarowy PKP Cargo, który jest zaangażowany w tworzenie tej spółki. Dopiero jak będzie taka pewność, podjęte zostaną decyzję. Spółka działa, natomiast czy ona rzeczywiście zacznie produkować wagony, to się okaże w ciągu paru miesięcy - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Andrzej Massel. Dodał, że dopiero teraz prowadzone są szczegółowe obliczenia dotyczące opłacalności tego projektu. W jego opinii ich wyniki są "zachęcające".

Wiceminister infrastruktury uczestniczył w Pekinie w konferencji ministrów Organizacji Współpracy Kolei.

źródło: Polskie Radio

brak komentarzy