Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński tabor kolejowy

Województwo kupi 6 używanych EZT

Bodek,

dodane przez Bodek; zmodyfikowane

Dziś na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pojawiło się ogłoszenie o przetargu na zakup 6 używanych czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.
Dostarczone pojazdy muszą być wyprodukowane po 1992 roku oraz posiadać ważne świadectwo sprawności technicznej, a w przeszłości nie mogły brać udziału w kolizjach z innymi pojazdami kolejowymi, ani być odbudowane po pożarach.

Przeciętna znajomość tematu oraz pobieżne zapoznanie się z opisem przedmiotu zamówienia wskazują jednoznacznie, że marszałek chce kupić jednostki serii ED72 dotychczas wykorzystywane w naszym województwie przez Przewozy Regionalne.

To krok w dobrym kierunku, gdyż pojazdy tego typu to z jednej strony najmłodszy tabor posiadany przez samorządowego przewoźnika, a z drugiej strony najbardziej pojemny pod względem ilości miejsc siedzących.

Zakup pojazdów przez województwo zabezpieczy ten tabor przed jego sprzedażą przez obecnego właściciela innemu samorządowi lub przed delegowaniem do pracy w innym regionie kraju.

2 komentarze