Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Zmiany w kursowaniu pociągów do Warszawy

Marek Jaszczyński, GS24.pl,

dodane przez MQ

W nowym rozkładzie jazdy zmienią się godziny kursowania pociągów na trasie Szczecin - Warszawa. Nowy rozkład wejdzie w życie od 11 grudnia.
- Na siedem dni przed wejściem w życie korekty rozkładu jazdy (4 grudnia), w wyznaczonych miejscach na dworcach, zawisną plakatowe rozkłady jazdy - zapewnia Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Pociąg EIC "Chrobry" Warszawa - Szczecin - Warszawa będzie kursował codziennie (dotychczas sześć razy w tygodniu) , odjazd ze Szczecina o godz. 5.48, na miejscu w stolicy o godz. 11.15. Pociąg Chrobry będzie odjeżdżał z Warszawy Centralnej o godz. 16.55, przyjazd do Szczecina o godz. 22.20.

W nowym rozkładzie zostaną także zmienione godziny kursowania pociągów: "Bolesław Prus" Warszawa - Szczecin-Warszawa i sezonowego Ex "Błękitna Fala" Warszawa - Świnoujście -Warszawa.

- Z Warszawy pociągi będą wyjeżdżały o ok. 2 godziny wcześniej, a ze Szczecina około 1 godzinę później - wyjaśnia Małgorzata Sitkowska.

"Prus" będzie wyjeżdżał ze stolicy o godz. 6.05 , w Szczecinie będzie o godz. 11.25, w drogę powrotną do stolicy wyjedzie o godz. 16.48 (w Warszawie Centralnej o godz. 22.20).

Zmienią się także terminy kursowania - pociąg "Bolesław Prus" będzie kursował codziennie (dotychczas sześć razy w tygodniu), a EIC "Błękitna Fala" będzie kursował dwa razy w tygodniu w wakacje oraz dodatkowo w wybrane dni w roku, np. majowy weekend (dotychczas raz w tygodniu wyłącznie w sezonie wakacyjnym).

Z listy połączeń zniknie sezonowe połączenie TLK 68510/ 86510 relacji Szklarska Poręba - Szczecin - Szklarska Poręba.

Informacje dotyczące rozkładu jazdy dostępne będą na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl, na dworcach i w pociągach. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych). Na dworcu w Szczecinie informacji o ruchu pociągów będą udzielali mobilni pracownicy spółki ubrani w kamizelki z logo IC.

źródło: GS24.pl

brak komentarzy