Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dworzec... przyjedzie

(r.c.), 24Kurier,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Niebawem w Gryfinie rozpocznie się przebudowa dworca kolejowego. Właściciel stacji - Polskie Koleje Państwowe - wybrał już w przetargu nieograniczonym wykonawcę zaplanowanych prac. Na czas remontu budynek zostanie zamknięty. Funkcję tymczasowego dworca pełnić będą specjalne kontenery.
Zleceniodawca, czyli PKP, wymaga od wykonawcy ustawienia we wskazanych miejscach dwóch kontenerów, które stanowić będą pomieszczenia tymczasowe dla kas i poczekalni dla podróżnych. Wykonawca musi je oczywiście podłączyć do sieci energetycznej. Te tymczasowe budowle mają mieć także właściwe oznakowanie zgodnie z udostępnionym przez PKP "systemem identyfikacji wizualnej". Pojawią się więc tam znane podróżnym piktogramy i tablice. Firma, która wygrała przetarg musi także zapewnić podróżnym i oczekującym toalety. W rejonie tego tymczasowego dworca ustawione więc zostaną mobilne kabiny wc.

Źródłem finansowania inwestycji będą fundusze Polskich Kolei Państwowych. Wykonawcę wybrano w przetargu nieograniczonym. Wygrała go firma - "Zakład Budowlano-Sztukatorski Konserwacja Zabytków Domanieccy sp. z o.o." z Poznania. Była to jedyna firma startująca w przetargu organizowanym zresztą przez PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami także z siedzibą w Poznaniu.

Umowę zamawiający z wykonawcą podpisał już kilka dni temu. W zeszłym tygodniu odbyło się przekazanie placu budowy. Niebawem ruszy remont. Potrwa on do września 2012 r. Będzie to z pewnością uciążliwe dla podróżujących koleją. Efekty prac remontowych mają być jednak warte tych utrudnień.

Wartość inwestycji to prawie 3,42 mln zł.

źródło: 24Kurier

brak komentarzy