Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Kolejny problem z koleją. Nie mają jak wrócić do domu

GS24.pl,

dodane przez MQ

Mieszkańcy domagają się przywrócenia wieczornego pociągu, którym wracali do swojej miejscowości ze Stargardu. Obecnie, począwszy od 10 grudnia, muszą sobie organizować transport na własną rękę.
Kolej wprowadziła właśnie zmiany w rozkładzie jazdy. Mieszkańcy Chociwla, pracujący w Stargardzie na dwie zmiany, są teraz w bardzo trudnej sytuacji. Zlikwidowano pociąg kursujący na trasie Stargard-Białogard, który odjeżdżał ze Stargardu o godz. 22.20. To było jedyne o tej porze połączenie jakie mieli. Pociąg ten zatrzymywał się na stacji w Chociwlu. O takiej porze nie ma też szansy dojechać autobusem PKS czy busem, bo te do Chociwla nie jeżdżą już od godziny 18.

- To kolejowe połączenie jest bardzo ważne dla całej społeczności Chociwla i okolic - mówi Sebastian Buczek z Chociwla. - To była jedyna szansa powrotu do domu po godzinie 22. Ponad dwadzieścia osób z naszego miasta o tej właśnie porze kończy pracę w Stargardzie. A sporo osób jedzie jeszcze dalej, do Runowa Pomorskiego.

Mieszkańcy poprosili "Głos" o interwencję.

- Niezrozumiałym dla nas jest fakt, że po godzinie 20 są aż dwa pociągi ze Stargardu do Chociwla - mówią podróżni. - Jeden o godz. 20.06, drugi o 20.56. Nie można tego jakoś dopasować do potrzeb?

Do Zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych w Szczecinie skargi na nowy rozkład jazdy pociągów napływają masowo z całego regionu, między innymi z Kamienia Pomorskiego, Sławna, Darłowa.

- W tym tygodniu wnioski od niezadowolonych podróżnych, w tym i mieszkańców Chociwla, przekażemy do wydziału infrastruktury i transportu w urzędzie marszałkowskim - zapewniają pracownicy Zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych w Szczecinie. - Liczymy, że zostaniemy zaproszeni na spotkanie. Wtedy wspólnie będziemy zastanawiać się czy dane połączenia da się przywrócić czy też nie.

źródło: GS24.pl

brak komentarzy