Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pociągi staną 1 stycznia? - Wicemarszałek uspokaja

Sławomir Orlik, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez MQ

Szczegółowa umowa zarządu województwa z Przewozami Regionalnymi wygasa 31 grudnia, tymczasem negocjacje w sprawie wysokości dofinansowania kolei nadal trwają.
Marszałek - jak wynika z projektu budżetu - chce zapłacić w przyszłym roku 75 mln złotych, czyli prawie tyle samo co w tym. Tymczasem kolej chce więcej pieniędzy na przewozy.

Od ponad miesiąca trwają negocjacje, bo wstępna umowa, przedstawiona przez kolejarzy, była o ponad 10 milionów większa, niż zakładał marszałek.

- Zbliżamy się do końca negocjacji - twierdzi wicemarszałek województwa Wojciech Drożdż. - Ta propozycja Przewozów Regionalnych jest absolutnie nie do zaakceptowania, natomiast wizyta pani prezes i wiceprezes zbliżyła nasze stanowiska. Rozmowy zakończymy na pewno wcześniej, niż w ubiegłym roku. Przypomnę: w 2011 roku umowę podpisaliśmy w marcu.

Wicemarszałek zapewnia także, że w przypadku braku porozumienia, pociągi nie staną 1 stycznia. Do końca 2012 roku obowiązuje bowiem tak zwana "ramowa umowa dotycząca zapewnienia kursowania pociągów".

PKP Przewozy Regionalne do czasu zakończenia negocjacji nie chce komentować sprawy.

źródło: Polskie Radio Szczecin

3 komentarze