Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

w skrócie przewozy regionalne

Świąteczne awarie

Kolejarze na służbie,

dodane przez Mareczek; zmodyfikowane

Mimo trwających świąt bożonarodzeniowych i ograniczonego ruchu pociągów, na zachodniopomorskich szlakach dochodzi do wielu awarii i opóźnień.
O nieszczęściu mogą mówić pasażerowie pociągi interREGIO "Barbakan" do Krakowa. Lokomotywa 088 w barwach PKP Intercity, która prowadziła skład, zdefektowała przed stacją w Reptowie. Po 90 minutach na pomoc przybyła inna lokomotywa Intercity - 1018 - która zaprowadziła pociąg do Krakowa. W Stargadzie wypięto zdefektowaną "pszczółkę".

W Białogardzie awarii silnika nabawił się zestaw 016, który obsługiwał pociąg REGIO nr 89123 relacji Słupsk - Szczecin Główny. Pasażerów przesadzono do zastępczej jednostki 943, która z prawie 30-minutowym opóźnieniem udała się do Szczecina.

Prawie u celu posłuszeństwa odmówiła lokomotywa PKP Cargo - 971 - która w Szczecinie Dąbiu zdefektowała prowadząc skład pociągu REGIO relacji Leszno - Szczecin Główny (nr 78125). Przewoźnik zapewnił zastępczą lokomotywę, jednakże skład dojechał do stacji dolecowej 80 minut później. Z takim samym opóźnieniem skład wyruszył w drogę powrotną do Poznania Głównego (pociąg nr 87126).

brak komentarzy