Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dworzec w Sławnie już otwarty

Rynek Kolejowy za PKP S.A.,

dodane przez wojtazz; zmodyfikowane

Zakończyła się modernizacja dworca w Sławnie w województwie zachodniopomorskim. Po dziewięciomiesięcznej przerwie, 5 stycznia 2012 roku dworzec został otwarty dla podróżnych.
Zabytkowy dworzec w Sławnie to pierwszy w województwie zachodniopomorskim dworzec zmodernizowany przez PKP SA. w ramach programu rewitalizacji dworców kolejowych. Modernizacja współfinansowana była z budżetu państwa.

Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2011 r. i objęły m.in. naprawę dachu, gruntowne wyczyszczenie elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, budowę nowych przyłączy i wymianę instalacji wewnętrznych. Wyremontowane zostało wnętrza obiektu, sanitariaty, które przystosowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych, bufet, poczekalnia i punkty kasowe.

Modernizacja objęła także teren zewnętrzny. Przebudowano plac przydworcowy: wygospodarowano parkingi, utworzono stanowiska dla zbiorowej komunikacji samochodowej z wiatą dla podróżnych. Powstał plac zabaw dla dzieci oraz wiata dla rowerów.

Projekt modernizacji dworca przygotowany został przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Inwestbau Dariusz Łańcuchowski ze Szczecina. Wykonawcą robót budowlanych była poznańska firma Zakład Budowlano Sztukatorski Konserwacja Zabytków Domanieccy. Wartość inwestycji wyniosła ok. 3,7 miliona złotych.

Kolejnym dworcem w województwie zachodniopomorskim, przeznaczonym przez PKP SA. do gruntownej modernizacji będzie dworzec w Gryfinie. Realizacja robót planowana jest na 2012 r.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy