Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Polska pożyczy pociągi od Czech na Euro 2012

mj, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Na czas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Polska wykorzysta między innymi czeski tabor, aby zaspokoić potrzeby transportowe, poinformował wiceminister transportu Andrzej Massel w czasie konferencji poświęcone zarządzaniu ruchem drogowym w czasie Euro 2012.
Nasz kraj może w czasie mistrzostw odwiedzić od 700 tysięcy do 1,5 miliona kibiców, zwiększając drastycznie obciążenie głównych połączeń kolejowych. - Polska wykorzysta na Euro czeski tabor, wstępna decyzja w tej kwestii zapadła na spotkaniu pomiędzy PKP Intercity a Kolejami Czeskimi – Powiedział Andrzej Massel, dodając, że negocjacje wciąż trwają.

Nie wiadomo o jakich pociągach mowa, ani o liczbie wagonów, które Polska pożyczy od Czechów. – Najprawdopodobniej chodzi o składy ciągnięte przez lokomotywy, jednak na razie trudno mówić o konkretach. Szczegóły poznamy kiedy będzie gotowy rozkład na jazdy pociągów na Euro, czyli w okolicach marca. Wtedy też poznamy dokładną liczbę pociągów, które pożyczymy od Czech – powiedział Massel dodając, że sprzedaż biletów na piłkarskie pociągi ruszy 1 maja.

PKP Intercity prowadzi też rozmowy w sprawie wypożyczenia taboru na czas Euro z DB Regio.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy