Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Okradli PKP na 156 tysięcy złotych

Marcin Binek, Moje Miasto,

dodane przez marcinek5885; zmodyfikowane

Policjanci zatrzymali sprawców okradających lokomotywy na szkodę zachodniopomorskiej spółki PKP. Przed wymiarem sprawiedliwości stanie nieletni i jego trzej dorośli kompani.
Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 stycznia. Dyżurny komisariatu w Dąbiu został powiadomiony przez PKP o kradzieży dokonanej na terenie jednej z ich spółek.

- Łupem sprawców padło wyposażenie 6 lokomotyw. Z każdej z nich złodzieje wynieśli po 18 skrzyń baterii akumulatorowych. Wstępna wartość szkody została wyceniona na kwotę 156 tysięcy złotych - informuje mł. asp.Tomasz Ałanowski.

Część skradzionych przedmiotów odzyskano już tego samego dnia. Na jednym z szczecińskich skupów złomu zabezpieczono 54 sztuki baterii, tam też ustalono tożsamość osób sprzedających. I tak po nitce do kłębka policjanci ustalili przebieg zdarzenia i osoby w nim uczestniczące.

- Zatrzymano czterech sprawców, w tym osobę nieletnią - mówi Ałanowski. - Byli to mężczyźni w wieku 19, 21 i 23 lat oraz najmłodszy w wieku 16 lat. Jak się okazało to on właśnie grał pierwsze skrzypce w owym przedsięwzięciu. W toku czynności ustalono, iż proceder okradania PKP trwał już od jakiegoś czasu a akumulatory były tylko jego częścią.

Czynności mające na celu ustalenie wszelkich strat na szkodę polskiej kolei trwają. Sprawcom przedstawiono zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletni odpowie przed sądem Rodzinnym i Nieletnich. Wszyscy pozostają pod policyjnym dozorem. Odzyskany sprzęt trafił do prawowitego właściciela.

źródło: Moje Miasto

brak komentarzy