Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Lutowe zmiany rozkładów PKP Intercity

PKP Intercity, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Czeka nas kolejna korekta rozkładu jazdy. W lutym, w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe, korekcie ulegną czasy odjazdów i przyjazdów wybranych pociągów uruchamianych przez PKP Intercity.
Od 1 do 29 lutego PKP Polskie Linie Kolejowe, zarządca infrastruktury kolejowej w Polsce, zaplanował kolejne prace modernizacyjne. Będą one prowadzone m. in. na odcinkach: Toruń - Otłoczyn (trasa Toruń-Kutno), Toruń - Cierpice (trasa Toruń – Bydgoszcz), Buk-Poznań (trasa Poznań-Zielona Góra, Witaszyce - Jarocin (trasa Poznań - Ostrów Wielkopolski), Pęgów – Rawicz (trasa Wrocław – Poznań), czy Taciszów - Gliwice Łabędy na trasie Katowice – Wrocław. W związku z nimi mogą ulec zmianie czasy odjazdów i przyjazdów niektórych pociągów PKP Intercity.

- W związku z prowadzoną rewitalizacją linii kolejowych przez PKP PLK, zarówno my, jak i wszyscy inni przewoźnicy kolejowi w Polsce, musimy dostosować rozkłady jazdy pociągów do prac na torach. W związku z tym prosimy wszystkich Pasażerów, aby przed każdą podróżą sprawdzali dokładnie godziny odjazdów i przyjazdów pociągów– podkreśla Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy
PKP Intercity.

W sumie, w związku z modernizacjami ulegną korekcie godziny odjazdów i przyjazdów czterech pociągów Express Intercity (EIC), czterech Expresów (Ex) oraz 70 pociągów kategorii Twoje Linie Kolejowe (TLK) i jednego TLK na trasie Warszawa – Łódź. Z tych wszystkich zmian jedynie 3 pociągi pojadą drogą okrężną, 1 pociąg pojedzie w wydłużonej relacji, w 15 pociągach będą przesunięcia, względem obecnie obowiązującego rozkładu jazdy, od około 5 do 20 minut. Reszta zmian to korekty nieznaczne.

Najistotniejsze korekty w rozkładzie dotyczą 3 składów kategorii TLK. Dotyczą one pociągów TLK „Uznam” relacji Kraków – Świnoujście – Kraków oraz TLK „Rozewie” relacji Jelenia Góra – Gdynia. Pociągi te w terminie od 9/10-15/16.02 na odcinku Wrocław – Poznań – Wrocław będą kursowały drogą okrężna przez Krotoszyn z pominięciem Leszna. Dla pasażerów z tego odcinka uruchomione zostaną pociągi zastępcze kursujące w relacji Poznań – Rawicz – Poznań. Poza tym zmiany będą dotyczyły również m. in. pociągów: „Wiking” jadącego z Katowic do Szczecina, „Uznam” z Krakowa do Świnoujścia, „Dolnoślązak” z Przemyśla do Wrocławia, „Kossak” z Przemyśla do Szczecina, czy „Słowiniec” z Gdyni do Krakowa. Dodatkowo, przez cały luty, kilkuminutowa zmiana godziny odjazdów i przyjazdów obejmie pociąg TLK „Włókniarz” relacji Łódź Kaliska - Warszawa Wschodnia.

W okresie od 1 do 29 lutego Spółka PKP Intercity uruchomi w sumie 277 pociągów, z czego 24 kategorii EIC, 30 Ex, 193 TLK oraz 30 składów TLK obsługujących trasę Łódź – Warszawa – Łódź.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy