Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Drezyny na trasie Stargard-Ińsko?

Marek Synowiecki, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez matwag; zmodyfikowane

Będzie konkurs na zarządcę nieczynnych odcinków kolejki wąskotorowej ze Stargardu do Ińska. Wcześniej powiat przejął część majątku kolejki.
Na razie zgłosił się jeden oferent, który chce otworzyć tu ruch turystyczny drezynami. Spółka Kolej Bałtycka deklaruje naprawę zniszczonych torów i zapewnia, że dostarczy 10 drezyn dla pierwszego odcinka, który ma być otwarty w czerwcu tego roku.

W ten sposób rozmowy na temat ożywienia dewastowanej od 11 lat kolejki, nabrały tempa. Władze powiatu nie ukrywają, że chcą uczynić z kolejki swój produkt turystyczny. - Każdy z tych odcinków jesteśmy w stanie udostępnić na zasadzie użyczenia, wydzierżawienia - mówi Waldemar Gil, starosta stargardzki. - Będzie to instytucja, która będzie realizowała swoje własne zadanie na majątku użyczonym przez powiat.

Kolej Bałtycka deklaruje, że w przypadku wyboru jej oferty, zatrudni przy odbudowie stażystów, korzystając z pośrednictwa Powiatowego Urzędu Pracy. - Po to, aby pracować na rzecz tylko kolejki wąskotorowej - mówi Dariusz Trzciński, prezes Kolei Bałtyckiej. - Określiliśmy pewne kryteria, według których chcielibyśmy tych ludzi dobrać. Zapraszamy do współpracy ludzi młodych.

Niezależnie od tego zgłaszają się wolontariusze, którzy deklarują swój udział w odbudowie kolejki.

źródło: Polskie Radio Szczecin

2 komentarze