Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Minister: "Jeżeli dworzec jest na liście, to dofinansowanie będzie"

Andrzej Kutys, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez MQ

- Do 2014 roku znajdą się pieniądze na remont kolejowego Dworca Głównego w Szczecinie, nie będzie natomiast na tunel w Świnoujściu - zapowiedziała dzisiaj minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska.
Minister dodała, że jeżeli chodzi o Dworzec, to tu "w tej sprawie jej przekonanie graniczy z pewnością". Projekt jest w resorcie na liście rezerwowej inwestycji z unijnym dofinansowaniem. Właśnie zbliża się jej uaktualnienie.

- Jeżeli Dworzec Główny jest na liście, to dofinansowanie będzie - mówiła dzisiaj Elżbieta Bieńkowska. - Wszystkie znaki na niebie i na ziemi oraz moje kilkunastoletnie doświadczenie wskazują na to, że skoro dworzec jest na liście rezerwowej, to do 2014 r. znajdzie on finansowanie.

Minister rozwoju regionalnego tłumaczyła, że w sprawie świnoujskiego tunelu, sprawa jest inna. To duży projekt, który jej zdaniem, miał problemy nawet z przygotowaniem dokumentacji. - Na ten moment, pieniędzy już prawie nie ma - mówiła Bieńkowska.

Elżbieta Bieńkowska podkreśla także, że jej ministerstwo pamięta o inwestycjach w tym regionie kraju, a przykładem jest droga S-3.

- Dużym wysiłkiem, powiem nieskromnie, moim i ministerstwa rozwoju regionalnego, pieniądze na tą drogę znalazły się - powiedziała minister.

Poinformowała także, że po 2014 r., być może, uda się sfinansować świnoujski tunel, ponieważ prawdopodobnie Polska otrzyma z budżetu unii 300 miliardów złotych.

źródło: Polskie Radio Szczecin

brak komentarzy