Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Wagon - widmo, czyli rezerwacja biletu w Intercity

Marek Jaszczyński, GS24.pl,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

To była wyjątkowa podróż dla naszego Czytelnika. Kupił miejscówkę do pociągu z Warszawy do Świnoujścia. Problem w tym, że kasa sprzedała rezerwację do wagonu, którego nie było.
Od 1 czerwca 2012 PKP Intercity zwiększył liczbę pociągów objętych całkowitą rezerwacją miejsc. Większość z nich to połączenia nocne, kursujące w długich relacjach.

- W sumie, pasażerowie 82 pociągów TLK wykupując miejscówkę będą mieli gwarancję miejsca siedzącego - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc funkcjonuje już we wszystkich pociągach kategorii Express (Ex) oraz Express Intercity (EIC), a od 1 czerwca 2011 roku również w pierwszej klasie TLK.

Jak system funkcjonuje w praktyce przekonał się pan Łukasz.

- Sytuacja przykra, ale prawdziwa, bo piszę prosto z pociągu - otrzymaliśmy maila od naszego Czytelnika. - Pociąg relacji Warszawa-Świnoujście o godz. 22:55 z Centralnego w Warszawie ma od 1 czerwca rezerwacje miejsc. Szkoda tylko, że na wagony widmo. Rezerwacja na dwa miejsca w wagonie 20, którego nie ma na żadnych planach w Intercity. Praktycznie wagonu też nie ma i konduktor pozwolił wszystkich usiąść w wagonie 23. Gorzej jak ktoś ma tutaj rezerwację - lekko się zdziwi. Jak tak ma wyglądać PKP na EURO to współczuję obcokrajowcom, którzy na pewno będą zdezorientowani.

Otrzymaliśmy wyjaśnienie ze strony spółki.

- Niestety, doszło do błędnego zakodowania w systemie sprzedaży terminu kursowania wagonu, w którym wspomniany w wiadomości pasażer miał wykupione miejsce (w tym terminie wagon ten nie kursował) - tłumaczy Beata Czemerajda z Zespołu ds. Relacji z Mediami PKP Intercity S.A. - Błąd systemu został wykryty jeszcze przed przejazdem pociągu i dla tych osób, które miały wykupione miejscówki zarezerwowano miejsca w innych wagonach. Za niedogodności na jakie nasi pasażerowie zostali narażeni pragniemy serdecznie przeprosić.

źródło: GS24.pl

1 komentarz