Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Spotkanie z przedstawicielem PKP

www.trzebiatow.pl,

dodane przez bromix; zmodyfikowane

W piątek, 15 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie odbyło się spotkanie dotyczące stanu technicznego tunelu obok dworca kolejowego w Trzebiatowie oraz planów wykonania bezpiecznego przejścia dla mieszkańców.
W spotkaniu udział wziął Zdzisław Matusewicz - Burmistrz Trzebiatowa, Andrzej Kuliberda - Sekretarz Trzebiatowa oraz Stanisław Pliszczak, naczelnik działu nawierzchni Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie

- W tym roku ewentualny remont tunelu pod dworcem kolejowym nie jest uwzględniony w planach remontów Zakładu Linii Kolejowych. PKP zinwentaryzuje budynek tunelu oraz wstępnie oszacuje koszty finansowe jakie potrzebne będą do przeprowadzenia remontu- powiedział Stanisław Pliszczak z PKP PLK w Szczecinie.

- To, co możemy zrobić w najbliższym czasie to nowe przejście dla pieszych na terenie samego dworca kolejowego. Przejście to składać się będzie z niezbędnych zabezpieczeń oraz sygnalizacją świetlną o nadjeżdżającym pociągu. W najbliższych tygodniach powołana zostanie komisja złożona z przedstawicieli służb i instytucji, która zaopiniuje przebieg przejścia przez tory - dodał przedstawiciel PKP PLK.

Według zapewnień przedstawciela PKP, nowe przejście oddane będzie do użytkowania do końca bieżącego roku.

źródło: www.trzebiatow.pl

brak komentarzy