Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Wyciął przewody od zwrotnic

(kum), 24Kurier,

dodane przez MQ

Straż Ochrony Kolei na gorącym uczynku złapała szczecinianina, który wycinał przewody elektryczne zasilające dwie zwrotnice na stacji Szczecin Główny. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy na podobnym przestępstwie został on załpany już po raz drugi.
We wtorek 10 lipca o godz.16.20 dyżurny ruchu stacji Szczecin Główny zgłosił do Straży Ochrony Kolei, że stracił kontrolę nad dwoma rozjazdami na terenie stacji. Taka usterka ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu pociągów, więc na miejsce natychmiast skierowano patrol Straży Ochrony Kolei.

Patrol złapał na gorącym uczynku Krzysztofa D., dwudziestoletniego mieszkańca Szczecina wycinającego przewody elektryczne zasilające napędy zwrotnic nr 302 i 303. Funkcjonariusze znaleźli przy nim dwie wiązki różnych przewodów pochodzące z tych zwrotnic.

Mężczyznę przekazano do dalszych czynności do Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście. Jak się okazało sprawca nie znalazł się na stacji przypadkowo. 31 maja tego roku został złapany na podobnym przestępstwie w tym samym miejscu.

źródło: 24Kurier

1 komentarz