Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Zachodniopomorskie analizuje możliwość powołania przewoźnika

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Czy województwo zachodniopomorskie powoła własnego przewoźnika? Na razie nie, ale trwają analizy w tej sprawie. Póki co urząd marszałkowski przekaże dwuletnie przewozy firmie, która wygra przetarg.
Jak wyjaśnia Wydział Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego woj. zachodniopomorskiego, aktualnie trwają przygotowania do zawarcia umowy na kolejne dwa lata z operatorem wyłonionym w trybie przetargowym. - Równocześnie przygotowywane jest opracowanie dotyczące zasadności ewentualnego powołania własnej spółki przewozowej - zgodnie z założeniami określonymi w uchwale Sejmiku Województwa z września 2011 roku - poinformowało "Rynek Kolejowy" biuro prasowe urzędu.

- Na bieżąco wykorzystywane są wszystkie informacje i sygnały dotyczące doświadczeń województw, które już posiadają własne spółki oraz powierzają im świadczenie przewozów w trybie bezpośrednim. Analizowane są wszelkie aspekty wiążące się z przyjęciem takiego rozwiązania. Na obecnym etapie, z uwagi na powagę sprawy oraz szeroki aspekt społeczny i ekonomiczny, jest zbyt wcześnie na jakiekolwiek ostateczne deklaracje w tej sprawie - zaznacza Urząd Marszałkowski.

źródło: Rynek Kolejowy

8 komentarzy