Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Remonty i kolejny kurs koszalińskiej wąskotorówki

(mas), GK24.pl,

dodane przez MQ

Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki wybrało już wykonawcę remontu dachu zabytkowej lokomotywowni. Remont przeprowadzi firma Filar z Ustki. Inwestycja ma być zakończona do końca października.
Pieniądze na remont pochodzą z dotacji przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto TMKW ogłosiło przetarg na odbudowę torowiska w kierunku Rosnowa.

Wszelkie informacje dotyczące przetargu są na stronie www.waskotorowka.koszalin.pl - W tym roku planujemy odbudowę dwóch kilometrów torowiska oraz budowę przepustu pod linią kolejową - mówi Adam Ziętek. - Pieniądze na to mamy z Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Koszalinie, od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, to też nasz własny wkład.

Termin składania ofert upływa 24 lipca o godzinie 18.

A tymczasem w każdą niedzielę, także najbliższą, z Koszalina do Manowa można się wybrać wąskotorówką. Popularna ciuchcia wyjeżdża z dworca przy ul. Kolejowej o godz. 11 oraz 17 (drugi pociąg dla osób, które chcą tylko przejechać się kolejką do Manowa; powrót o godzinie 18). Powrót z Manowa dla pasażerów z godz. 11 planowany jest na godz. 15. Bilet w obie strony kosztuje 15 zł, ulgowy - 10. Są też bilety rodzinne. Rowery zabierane są za darmo. Rezerwacja dla większej grupy pod nr. tel. 0-601-15-49-37.

źródło: GK24.pl

brak komentarzy