Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Kolej kilometr bliżej terminala Szczecin-Goleniów

Rynek Infrastruktury, Rynek Kolejowy,

dodane przez MQ

Po okresie prac ziemnych i stabilizacji nasypów kolejowych rozpoczęło się układanie torów kolejowych prowadzących do lotniska Szczecin-Goleniów. Do 17 lipca położono już ponad 1 kilometr torów. Do końca września ma być ułożony cały odcinek torów, od trasy Goleniów-Kołobrzeg do terminala pasażerskiego.
Ze względu na bagnisty teren wymieniono grunt na długości kilkuset metrów. W pobliżu planowanego przystanku zamontowano trzeci rozjazd, łączący odcinki linii prowadzące w kierunku Goleniowa i Kołobrzegu. W najbliższym czasie rozpocznie się budowa peronu z wiatą. Ruchem pociągów jadących do nowego przystanku będzie zarządzała nastawnia w Goleniowie, a w ramach robót zaplanowano montaż urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Budowa łącznicy na lotnisko jest elementem modernizacji linii kolejowej Goleniów - Kołobrzeg.

Dzięki inwestycji w czerwcu 2013 roku będzie można dojechać pociągiem do portu lotniczego ze Szczecina w 40, a z Kołobrzegu w 90 minut. Całkowity koszt tej inwestycji, realizowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, wyniesie 55 mln zł.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy