Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Wielkopolskie: Pociągi kursują już przez Wronki

PAP/Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

W piątkowy wieczór kolejarze przywrócili ruch pociągów we Wronkach w województwie wielkopolskim - poinformował PAP rzecznik spółki PKP PLK Mirosław Siemieniec. Na razie jazda pociągów odbywa się tylko po jednym torze.
We Wronkach w województwie wielkopolskim doszło do wykolejenia składu towarowego. 17 lipca o godzinie 14:58 wykolejonych osiem wagonów wchodzących w skład pociągu należącego do spółki PKP Cargo zablokowało nie tylko linię kolejową nr 351 Szczecin – Poznań, lecz także drogę wojewódzką nr 184 (w miejscu wykolejenia znajduje się przejazd kolejowo-drogowy). Przejazd został odblokowany jeszcze tego samego dnia około godziny 19, natomiast utrudnienia związane z odblokowywaniem i naprawianiem uszkodzonej linii kolejowej wciąż trwają.

- Do zabrania zostały jeszcze dwa wagony. Dzisiejsze uruchomienie przejazdu przez stację Wronki pozwoli uniknąć pasażerom obecnych, trzygodzinnych objazdów – powiedział wczoraj PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. I właśnie pasażerom najbardziej dawały się we znaki skutki wykolejenia, ponieważ podróż między Szczecinem a Poznaniem wydłużona została o około 3 godziny.

W tej chwili otwarty jest jeden tor. Niewykluczone, że pociągi będą kursowały po obu torach już w najbliższy poniedziałek.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy