Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Ruszył pociąg do książek. Jedziesz, czytasz, zabierasz na urlop

tm, Gazeta.pl,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

Oryginalna akcja promocyjna PKP Intercity. W każdym wagonie na podróżujących np. z Warszawy do Szczecina (i w drugą stronę), będzie czekało kilka literackich hitów. Jeśli nie zdążymy ich przeczytać w czasie jazdy, można książki zabrać ze sobą.
Mała biblioteczka ma być w każdym przedziale (!) pociągów Intercity. Niestety, tylko do 8 do 10 sierpnia ;) Książki dostaną pasażerowie jadący ze stolicy do Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Zakopanego i Szczecina. Ci podróżujący w drugą stronę również mogą liczyć na ciekawą lekturę.

Co będzie można poczytać w "Chrobrym", ekspresie kursującym na trasie Szczecin - Warszawa? M.in. tak znane tytuły jak "Opowieści przebrane" Wojciecha Kuczoka, "Między wierszami" listy Małgorzaty Domagalik i Janusza L. Wiśniewskiego czy "Guantanamo, pięć lat z mojego życia" wspomnienia Murata Kurnaza, osadzonego w więzieniu pod zarzutem terroryzmu. PKP Intercity przygotowało też coś dla miłośników kryminałów ("Gracze" Kariny Obary) i romansów ("Ostrożnie, pożądanie" Eileen Chang) oraz kilka tytułów z literatury młodzieżowej.

- Książki mają umilić podróż, ale można je też zabrać ze sobą na urlop. A w drodze powrotnej zostawić lekturę dla innych pasażerów - tłumaczy Małgorzata Sitkowska, rzeczniczka PKP Intercity.

źródło: Gazeta.pl

2 komentarze