Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Wykonawca toru na lotnisko w Goleniowie ma kłopoty

akr, Gazeta.pl,

dodane przez MQ

Firma stojąca na czele konsorcjum budującego kolejowe połączenie na lotnisko w Goleniowie złożyła wniosek o upadłość układową. Los inwestycji jest niejasny.
Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury złożyło do sądu wniosek o upadłość układową 24 sierpnia. Stało się to na półmetku wartej 55 mln zł inwestycji, w którą PNI jest zaangażowany. Firma jest liderem konsorcjum PNI-PPMT-Heitkamp, wykonującego tor kolejowy prowadzący pod terminal lotniska w Goleniowie. Plany zakładały, że w czerwcu 2014 roku będzie można dojechać pociągiem ze Szczecina czy też od strony Kołobrzegu niemal pod samo wejście na lotnisko. Wczoraj prace na placu budowy trwały. Co będzie jednak dalej? Informacje są sprzeczne. Według inwestora - PKP Polskich Linii Kolejowych - problemu nie ma.

- Lider konsorcjum, PNI, ukończył już prace, za które był odpowiedzialny, to jest modernizację linii 402 na odcinku Goleniów-Kołobrzeg - mówi Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK. - Do zakończenia całego zadania pozostało jeszcze ukończenie budowy łącznicy do lotniska w Goleniowie.

Łącznica to 4-kilometrowy tor odchodzący od linii Kołobrzeg-Goleniów-Szczecin. Do ułożenia pozostało jeszcze około dwóch kilometrów. Jednak według rzecznika PKP PLK ta część inwestycji wykonywana jest "przez innego uczestnika konsorcjum".

Jednak odpowiedzi lidera konsorcjum na nasze pytania nie są tak jednoznaczne i uspokajające.

- Złożyliśmy wniosek o upadłość układową, co oznacza, że chcemy dalej funkcjonować i realizować kontrakty, a kontrakt, o który pan pyta, jest jedną z pozycji w propozycjach układowych - mówi Tadeusz Kur, rzecznik PNI. - Dlatego też przed wydaniem decyzji przez sąd nie możemy upubliczniać naszych zamierzeń. Mamy nadzieję, że decyzja będzie pozytywna i wtedy będziemy mogli przekazać więcej informacji.

Decyzja sądu powinna być znana w ciągu miesiąca.

źródło: Gazeta.pl

brak komentarzy