Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Kolej na wąskotorówkę

mada, 24Kurier,

dodane przez MQ

W najbliższy piątek o godzinie 9 z gryfickiego dworca PKP wyruszy na kilkumiesięczną rekonwalescencję tabor kolejki wąskotorowej. W zakładach w Krzyżu Wielkopolskim renowacji poddany zostanie m.in. tzw. wagon prezydencki.
To będzie kapitalny remont. W czterech drewnianych wagonach, przystosowanych dla potrzeb niepełnosprawnych, dwóch węglarkach tzw. kabrioletach i wagonie prezydenckim zainstalowane zostaną ogrzewanie i toalety. A także urządzenia multimedialne, które obrazem i dźwiękiem umilą pasażerom podróż. Modernizację wykona PHU KARPA Pawła Bimkiewicza z Krzyża Wielkopolskiego. Koszt całej operacji oszacowano na blisko 6 mln złotych. Tabor po liftingu wróci na wąskie tory pod koniec maja. Tak przynajmniej zakłada umowa z wykonawcą.

Przypomnijmy, że od ubiegłej wiosny trwa kompleksowy projekt Rewitalizacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej - przebudowana i wymieniona zostanie cała linia, modernizacji poddane dworce w Pogorzelicy, Rewalu i Niechorzu, zaś na mapie "wąskich torów" staną (trwa budowa) dwie nowe stacyjki: w Trzęsaczu i Śliwinie. Na realizację tego przedsięwzięcia Rewal uzyskał dotację ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013.

źródło: 24Kurier

1 komentarz