Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pociągi pojadą nawet 120 kilometrów na godzinę

(JASZ), GS24.pl,

dodane przez MQ

Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dwie umowy z firmą Schweerbau na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych na stacji Kostrzyn, Godków i Chojna oraz na odcinku Godków - Chojna.
W ramach zadania zostanie zmodernizowana nawierzchnia kolejowa na długości blisko 6 km między Godkowem a Chojną oraz nawierzchnia torów stacyjnych w Kostrzynie, Godkowiei Chojnie o łącznej długości blisko 3 km.

Wymienionych zostanie ponad sto konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej.

- Na czterech przejazdach kolejowych między Kostrzynem a Chojną PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymienią nawierzchnię torową i drogową oraz przebudują instalacje oświetleniowe - mówi Maciej Dutkiewicz z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji. - Wzdłuż modernizowanego odcinka wykonane zostanie również odwodnienie.

Po ukończeniu zadania nastąpi podniesienie prędkości rozkładowej pociągów na odcinku Godków - Chojna do 120 kilometrów na godzinę, a na stacji Kostrzyn do 100 kilometrów na godzinę. Obecnie na tych odcinkach obowiązują ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Realizacja zawartych umów przewidziana jest do 30 listopada 2012 roku. Koszt inwestycji finansowanych z budżetu państwa wyniesie ponad 24 mln PLN. Planowane prace stanowią kontynuację modernizacji prowadzonej na "Nadodrzance" w latach 2010 - 2011 r. W 2010 r. kosztem 25,9 mln zł zmodernizowano odcinek Szczecin Podjuchy - Szczecin Główny, a w 2011 r. kosztem 24,69 mln zł odcinki Kostrzyn - Namyślin i Daleszewo Gryfińskie - Szczecin Podjuchy.

Co to za linia?Linia kolejowa nr 273 (potocznie zwana "Nadodrzanką") to linia kolejowa łącząca Wrocław ze Szczecinem przez Brzeg Dolny, Wołów, Głogów, Nową Sól, Zieloną Górę, Kostrzyn nad Odrą i Gryfino. Położona jest w granicach trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Ma duże znaczenie zwłaszcza, między innymi, dla przewozów towarowych do portu w Szczecinie.

źródło: GS24.pl

3 komentarze