Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Przetarg na plan transportowy woj. zachodniopomorskiego

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego rozpisał przetarg na opracowanie Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego. Tworzenia planów wymaga od marszałków ustawa.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego, zwanego „Planem Transportowym”, na podstawie przeprowadzonego badania i wykonanej analizy potrzeb przewozowych na kolejowe i autobusowe przewozy regionalne w publicznym transporcie zbiorowym na terenie województwa.

Ma zostać wykonany w perspektywie do 2025 roku - co ciekawe, nie reguluje tego ustawa. Chodzi o przewozy, które będą wykonywane w ramach świadczenia obowiązku służby publicznej i dofinansowywane przez Województwo Zachodniopomorskie.

Województwo szacuje koszt opracowania planu na 900 tys. złotych netto. Wnioski o udział w postępowaniu można składać do 19 listopada. Będzie ono prowadzone w trybie dialogu konkurencyjnego z pięcioma firmami. Kryteriami oceny ofert będzie cena (60%) i koncepcja opracowania (40%).

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy