Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Obiecujące wyniki połączeń do Wałcza

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez MQ

1 września po ponad 12-letniej przerwie odjechał pociąg pasażerski inaugurujący stałe połączenie Szczecin - Wałcz. Jakie są wyniki przewozowe w nowej relacji? Czy pasażerowie dobrze przyjęli odtworzone połączenie?
- Liczba pasażerów jest zmienna w zależności od kursu pociągu oraz od dnia tygodnia. Najlepszą frekwencją cieszą się popołudniowe, piątkowe pociągi ze Szczecina do Piły i Wałcza oraz popołudniowe, niedzielne pociągi z Piły do Szczecina. W pociągach tych liczba podróżnych dochodzi nawet do 300 osób. W pozostałe dni frekwencja podróżnych w pociągach zwykle wynosi od 50 do 120 osób, w zależności od kursu, co jak na linię niedawno otwartą dla ruchu należy uznać za wynik obiecujący - dowiedzieliśmy się w Biurze Informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Czy frekwencja zgadza się z prognozowanymi potokami podróżnych? - Wstępne prognozy przewidywały, że frekwencja rzędu 100 osób na pociąg będzie wynikiem bardzo dobrym. Tak ostrożne prognozy formułowano w oparciu o dotychczasowe doświadczenia z kursowania pociągów w relacjach Szczecin – Kalisz Pomorski oraz Piła – Wałcz - odpowiadają urzędnicy.

Jakie są dalsze plany odnośnie tego połączenia? - Ruch pasażerski na linii nr 403 został przywrócony niedawno, więc trudno po tak krótkim okresie obserwacji snuć jakiekolwiek wizje, czy plany rozwoju, zwłaszcza w kontekście malejących przychodów województwa i wzrastających kosztów przewozów. W nadchodzącym rozkładzie jazdy nie należy się zatem spodziewać żadnych rewolucji, natomiast rzeczywiście trzeba liczyć się z pewnymi zmianami - dowiedział się "Rynek Kolejowy". Celem zmian jest poprawa efektywności wykorzystania środków publicznych i taboru.

źródło: Rynek Kolejowy

2 komentarze