Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pierwszy krok do przebudowy dworca w Szczecinie

Rynek Kolejowy,

dodane przez MQ

PKP SA ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej przebudowy budynku dworca kolejowego Szczecin Główny wraz z infrastrukturą torowo - peronową. Ma to być pierwszy krok do remontu obiektu.
O modernizację dworca w Szczecinie PKP SA i miasto zabiega już od lat. Problemem od początku były pieniądze. Szacuje się, że kwota potrzebna na wykonanie tej inwestycji to 114 mln zł. Szansa na realizację projektu pojawiła się wraz z otrzymaniem dofinansowania ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Pierwotnie zakładano przeprowadzenie modernizacji dworca do końca 2014 roku. Nie wiadomo jednak, czy uda się dotrzymać tego terminie. Remont ma objąć nie tylko przebudowę budynku, lecz także układu tramwajowego, drogowego oraz modernizację ul. Kolumba. Plany zakładają także wybudowanie parkingu dla 150 pojazdów.

Dworzec w Szczecinie kilka lat temu przeszedł częściowy remont. Nie przyniósł on jednak znacznej poprawy w kwestii choćby obsługi, czy informacji pasażerskiej. W niedawno przeprowadzonym rankingu, w którym oceniano polskie dworce, obiekt w Szczecinie znalazł się na szarym końcu. Jako przyjazne pasażerom oceniono tylko dworce w Białymstoku i w Lublinie.

Oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji przedprojektowej przebudowy budynku dworca kolejowego Szczecin Główny wraz z infrastrukturą torowo - peronową można składać do 26 listopada. Wadium wynosi 4 tys. zł. O wyborze oferty zadecyduje najniższa cena oferty. Projekt został ujęty w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy