Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński kolej

Pociągi nie będą jeździły puste, jeśli przedłuży się linię kolejową w stronę Dziwnówka

ikamien.pl,

dodane przez wojtazz

Nic nie dały zapewnienia burmistrza o braków planów likwidacji linii kolejowej pomiędzy Wysoką Kamieńską i Kamieniem Pomorskim. Podczas uroczystości 120-lecia uruchomienia połączenia na tej trasie, przedstawiciele PKP sami przyznali, że obserwują zmierzch przewozów w naszym regionie. - Przedłużenie linii kolejowej w stronę Dziwnówka może ożywić połączenie kolejowe z Kamieniem Pomorskim - twierdzi Radosław Drozdowicz, wicestarosta kamieński.
Kolej mogłaby być motorem dla nadmorskich miasteczek także poza wakacjami.

- Mnóstwo niezmotoryzowanych turystów głowi się dziś jak dostać się do Dziwnówka, Dziwnowa, Łukęcina. Kolej mogłaby im to umożliwić. Kursy poza sezonem wakacyjnym ożywiłyby nadmorskie miasteczka, które jesienią i zimą pustoszeją. Właściciele pensjonatów mogliby zarabiać pieniądze w trudnych dla turystyki czasach - pisze na swoim facebookowym profilu wicestarosta Drozdowicz. - Plaże Powiatu Kamieńskiego są piękne nie tylko latem - podkreśla

Fundusze europejskie są przeznaczone na duże projekty. Do tej pory kolej wykorzystała zaledwie 12 proc. środków zarezerwowanych w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowiska. Istnieje ryzyko, że po 2015 roku niewykorzystane fundusze wrócą do KE.

- Pomyślmy jak wykorzystać tę szansę i nie pozwólmy, aby po 120 latach istnienia linii, komukolwiek przychodziły do głowy pomysły zamknięcia połączenia kolejowego - dodaje Radosław Drozdowicz.

źródło: ikamien.pl

11 komentarzy