Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński tramwaj

Pociąg uratowany

(mada), 24Kurier,

dodane przez MQ

Połączenie kolejowe między Kamieniem Pomorskim a Wysoką Kamieńską zostanie utrzymane. Rozmowy włodarza gminy z marszałkiem zakończyły się sukcesem.
- Linia zostaje, a tematu już nie ma - tak podsumował spotkanie z marszałkiem województwa burmistrz Kamienia Bronisław Karpiński. Kilka dni temu informowaliśmy, że połączenie między Wysoką a Kamieniem może zostać zlikwidowane. Mimo że w październiku dyrekcja Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie informowała, że nie prowadzi „procedur postawienia w stan likwidacji żadnej linii kolejowej znajdującej się w obrębie województwa zachodniopomorskiego”, również linii 407, konieczna okazała się rozmowa z marszałkiem, bo bój o połączenie okazał się niezakończony.

- Ta linia dla miasta to priorytet. Zwłaszcza w kontekście faktu, że za 2 lata będziemy organizatorami mistrzostw, które wygraliśmy m.in z mariną w Maladze - mówi B. Karpiński. Wskazuje również na imponujące plany inwestycyjne spółki Uzdrowiska Polskie, która jest m.in właścicielem kamieńskiego uzdrowiska. - Planowana jest budowa nowego szpitala, a także obiektów tzw. pensjonatów, gdzie będzie można kupić lub wydzierżawić apartamenty. Za kilka lat kompleks uzdrowiskowy zmieni się nie do poznania - dodaje burmistrz.

źródło: 24Kurier

10 komentarzy