Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Więcej połączeń

(ek), 24Kurier,

dodane przez wojtazz; zmodyfikowane

Nowy rozkład jazdy w kolejowych przewozach regionalnych będzie obowiązywał od 9 bm. do 14 grudnia 2013 r. W porównaniu ze starym, nieco ubędzie pociągów w dni wolne. Nowością będą m.in. pociągi ze Szczecina do Kalisza Pomorskiego i z Kalisza do Wałcza, ze Szczecina na lotnisko w Goleniowie (od czerwca) czy weekendowe kursy na linii Poznań - Koszalin.
Jak już informowaliśmy, Zarząd Województwa podpisze ze spółką Przewozy Regionalne roczną umowę na przewozy pasażerskie w kolejowym ruchu regionalnym i transgranicznym. Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 9 bm.

- Będzie obowiązywał sześć dni dłużej niż co roku, bo do 14 grudnia 2013 - poinformował w poniedziałek Andrzej Chańko, dyrektor zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych. - Został dostosowany do oczekiwań samorządu wojewódzkiego. Ograniczamy liczbę pociągów w soboty i w niedziele, ale w dni robocze pozostanie ona na tym samym poziomie, co obecnie.

Nowością jest wydłużenie relacji Stargard Szczeciński - Poznań Główny. Od 9 bm. pociąg do Poznania będzie odjeżdżał ze Szczecina (o g. 5.30). Do stolicy Wielkopolski można też będzie dojechać w dni robocze nowym pociągiem ze Szczecina o g. 11.35.

- Wprowadzamy nowy pociąg ze Szczecina do Kalisza Pomorskiego oraz z Kalisza do Wałcza - dodał dyrektor Chańko.

Ten pierwszy będzie odjeżdżał ze Szczecina Gł. o g. 21.35. Drugi wyruszy z Kalisza Pom. o 5.47. Pierwszy poranny pociąg z Wałcza przyjedzie do Szczecina o g. 7.17. Zmiana ta ma na celu zapewnienie dojazdu do pracy w Stargardzie oraz do szkół w Szczecinie.

Kursujący dotychczas tylko latem pociąg relacji Poznań Gł. - Koszalin będzie dodatkowo jeździć poza sezonem w weekendy: w soboty z Poznania i w niedziele z Koszalina. To ułatwienie zwłaszcza dla studentów.

Na 1 czerwca przyszłego roku zaplanowano uruchomienie nowego połączenia do lotniska w Goleniowie.

- Czas przejadu ze Szczecina wyniesie 40-45 minut - podkreślił A. Chańko. - Odległość od peronu do budynku terminalu to zaledwie kilkadziesiąt metrów.

Nowy, szczegółowy rozkład jazdy jest już dostępny na stronie internetowej rozklad.plk-sa.pl.

źródło: 24Kurier

7 komentarzy