Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pusty pociąg jeździ z Kołobrzegu do Gryfic

e-kg.pl,

dodane przez margor; zmodyfikowane

Kolej do ciekawych, niecodziennych sytuacji zdążyła nas przyzwyczaić. Kolejowe paradoksy nie omijają również Kołobrzegu. Chodzi dokładnie o pociąg kursujący pomiędzy Kołobrzegiem a Szczecinem.
Pociąg o godzinie 4.21 wyjeżdżający z Kołobrzegu kursuje tylko w dni poświąteczne, zaś w resztę dni ten pociąg kursuje dopiero od Gryfic. Aby zaczynać bieg od Gryfic pociąg musi wyjechać o godzinie 4 z... Kołobrzegu, razem z drużyną konduktorską.

Jaki jest tego sens? Dlaczego pociąg nie może po drodze zabierać pasażerów z Kołobrzegu? Przecież i tak właśnie stąd wyjeżdża. Z pytaniem zwróciliśmy się do Przewozów Regionalnych. Jak poinformowały nas Przewozy Regionalne Sp. z o.o., spółka jest jedynie wykonawcą zamówienia pochodzącego od samorządu wojewódzkiego.

- Rozkład jazdy realizowany jest na podstawie „Umowy o wykonywanie w ramach służby publicznej regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich na obszarze województwa” w kształcie zaproponowanym przez Urzędy Marszałkowskie. Dotyczy to ilości pociągów, ich relacji, godzin i terminów kursowania oraz zestawienia składów – informują Przewozy Regionalne, dodając, że sytuacja ta ma się zmienić na początku przyszłego roku.

- Pociąg wyjeżdżający z Kołobrzegu o godzinie 4:21 od 21 stycznia 2013 r. kursować będzie do Szczecina w dni robocze – dodaje przedstawiciel Przewozów Regionalnych Sp. z o.o.

źródło: e-kg.pl

brak komentarzy