Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Spalinowe pociągi w zachodniopomorskiem dozbroją w internet

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez MQ

Województwo zachodniopomorskie już od dłuższego czasu chwali się najnowocześniejszą flotą regionalnych pociągów spalinowych w kraju. Urzędnicy nie spoczywają na laurach - wkrótce na pokładzie wszystkich pojazdów pojawi się bezprzewodowy Internet.
Zakład Przewozów Regionalnych w Szczecinie dysponuje flotą 17 szt: dwunastoma trójczłonowymi zespołami serii SA 136, inaczej zwanych "Smerfami" (w każdym po 157 miejsc siedzących), trzema zmodernizowanymi jednostkami SA 103 (53 miejsca do siedzenia) i jednym dwuczłonowym pojazdem SA 109- 001 (76 miejsc) tzw. Kolzamem, a także jedynym w kraju SA 139 Linkiem Pesy.

Urząd marszałkowski ogłosił przetarg na zakup i montaż systemu wifi we wszystkich wymienionych pojazdach oprócz Linka, który wi-fi ma na wyposażeniu od początku, oraz "Kolzamu". Na "dozbrojenie" swoich - i tak wysoko ocenianych - Smerfów i niedawno modernizowanych SA103 urząd marszałkowski może wydać do 400 tysięcy złotych.

Jedynym kryterium przetargu na montaż wi-fi w pociągach jest cena. Na wykonanie zamówienia będzie 130 dni. Dlatego Internet powinien być dostępny dla pasażerów już w połowie roku.

źródło: Rynek Kolejowy

8 komentarzy