Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Miasto pomogło. Kasa biletowa w Świnoujściu zostaje

am, GS24.pl,

dodane przez MQ

Uruchomiona w ubiegłym roku na Wybrzeżu Władysława IV kolejowa kasa biletowa nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Aby ją utrzymać, obniżono Przewozom Regionalnym czynsz za utrzymanie lokalu.
Kasę uruchomiono po to, by nie trzeba było przeprawiać się promem na drugi brzeg kanału. Bilet kolejowy można było bowiem kupić tylko na dworcu na Warszowie. Drugą kasę uruchomiono na Wybrzeżu Władysława IV, w obiekcie należącym do Żeglugi Świnoujskiej.

- Liczyliśmy bardzo, że ten punkt będzie się cieszył dużą popularnością i poprawi dostępność nabywania biletów kolejowych przebywającym na wyspie Uznam - przyznaje Andrzej Chańko, dyrektor Przewozów Regionalnych w Szczecinie. - Niestety rzeczywistość okazała się inna. Pomimo przeprowadzenia kilku kampanii promujących, sprzedaż biletów w tym punkcie jest dla nas zaskakująco niska.

To nie więcej niż 25-30 procent liczby biletów sprzedawanych w kasie na dworcu kolejowym w Świnoujściu. Proporcja taka utrzymywała się także podczas sezonu letniego.

Andrzej Chańko podkreśla, że Przewozy Regionalne muszą szukać oszczędności, bo samorząd województwa, który zamawia przewozy pasażerskie w regionie, nie ma możliwości zwiększenia dofinansowania działalności spółki.

- Pozostawienie kasy uzależniamy od obniżenia nam opłat za użytkowanie obecnie zajmowanych pomieszczeń w bazie promowej. Z taką prośbą wystąpiliśmy do prezydenta Świnoujścia i mamy nadzieję, iż zostanie pozytywnie rozpatrzona, co będzie skutkowało pozostawieniem kasy na wyspie Uznam.

Przewozy Regionalne płacą Żegludze Świnoujskiej czynsz za użytkowanie pomieszczeń w wysokości 500 złotych miesięcznie. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia poinformował nas, że w tym roku zrezygnowano z podniesienia opłat podstawowych za lokal, pozostawiając je na poziomie roku ubiegłego.

- Wiedząc o trudnościach związanych z utrzymaniem lokalu dyrektor Żeglugi obniżył o 30 procent świadczenia z tytułu opłaty za ogrzewanie - informuje rzecznik. - Jest to efekt rozmów dyrekcji Żeglugi z przedstawicielami Przewozów Regionalnych. Umowa została właśnie podpisana i będzie obowiązywać od stycznia bieżącego roku.

źródło: GS24.pl

brak komentarzy