Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Obowiązkowe miejscówki we wszystkich pociągach TLK od 10 lutego

Facebook/Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", PKP Intercity już za 3 tygodnie wprowadzi obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich pociągach, również w 1 i 2 klasie pociągów TLK. Dla pasażera oznacza to dodatkową opłatę, ale i pewne miejsce.
Obowiązkowe miejscówki 10 lutego
Jak zauważyli nasi Czytelnicy, na nowych plakatach –z rozkładem jazdy obowiązującym od 10 lutego jest informacja o obowiązku rezerwacji miejsc we wszystkich pociągach TLK spółki PKP Intercity. Jeszcze w piątek Beata Czemarajda z biura prasowego przewoźnika nie chciała zdradzić terminu wprowadzenia miejscówek - Gdy ruszymy z taka inicjatywą, poinformujemy o zmianach naszych pasażerów - stwierdziła.

Dziś, po publikacji rozkładów jazdy, udało się uzyskać potwierdzenie terminu wprowadzenia obowązkowych miejscówek we wszystkich pociągach PKP Intercity. - 10 lutego w pozostałych pociągach bez rezerwacji taka rezerwacja się pojawi - powiedziała "Rynkowi Kolejowemu" Beata Czemarajda.
Protestują na facebooku
Przeciw wprowadzeniu miejscówek we wszystkich pociągach TLK protestuje część naszych Czytelników w komentarzach oraz emailach. Powstał też specjalny profil na facebooku. „NIE dla przymusowej rezerwacji miejsc we wszystkich wagonach pociągów spółki PKP IC. Miejscówki są dobre, jeśli są dobrowolne. Zamiast obowiązkowej miejscówki za 5 złotych w pociągach TLK chcemy mieć możliwość zakupu miejscówki fakultatywnej (wyłącznie na życzenie pasażera)” – informuje autor profilu.

W rzeczywistości rezerwacja miejsca w pociągu TLK według nowego cennika PKP Intercity kosztuje nie pięć, a trzy złote. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy